Európa-szerte jellemző a fiatal férfiakra, hogy egyre későbbre tolják - vagy éppen átrendezik - az élet hagyományos mérföldköveit. A mai férfiak gyakran csak késő harmincas éveikben érik el a férfivá válás olyan tradicionális állomásait, mint a saját lakás vagy a gyerekvállalás.
A munkaerőpiac sajátosságai miatt a fiatalok bizonytalanok a munkavállalást illetően, így egyre hosszabb időt töltenek tanulással. Ebből következően egyre tovább függenek szüleiktől, tulajdonképpen kényelmesen megnyújtva ezzel a gyermekkort.
Az önálló élet egyik akadálya tehát az anyagiakban keresendő, de mit kezdjünk például ezzel a hírrel?
A Species kutatás szerint Cseh Laci esete nem egyedi. Mint kiderült, egyáltalán nem szokatlan, hogy a napközben vezetői pozíciót betöltő fiatal férfi éjszakára a szülői házba tér haza, ellenállva a házasság és a családalapítás kísértésének.
Az önálló élet, majd az apaság ugyanis nem pusztán anyagi, de érzelmi felkészültség kérdése is. A mai férfiak egyre később érik el a felnőttkort. Ennek ékes bizonyítéka az az Eurostat adat, miszerint míg 1980-ban az átlagos európai fiatalember 26 évesen nősült meg, 2006-ban az átlag már csak harmincon túl kötött házasságot.